TODI 80x190 mediumfast 14 cm skummadras Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 25 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Årsager til at du vil elske TODI-madrassen:
- glad for en god nats søvn Sikrer behagelige og komfortable soveforhold.
- passer på sikkerheden Tilbyder passende støtte til kroppen.
- afslappet Hjælper med at reducere trykpunkter.
- sætter pris på åndbarhed Sikrer god luftcirkulation.
Størrelsen på madrassen TODI - hvad skal du vide, før du beslutter dig for at købe?
Vil du have, at dit barns drømme skal være fulde af fantastiske eventyr og ro? Lær TODI vendbare madras fra Lano Meble at kende og skab et magisk land i børneværelset, som ingen lille en vil ønske at forlade. TODI er en skummadras med en tykkelse på 14 cm, der passer til de fleste rammer til både køjesenge og enkeltsenge. Dens blødhed omfavner kroppen forsigtigt og sikrer både himmelsk søvn og ubegrænset plads til ubekymret leg. Det er en virkelig magisk trampolin for de vildeste børnefantasier. I børnenes verden bliver enhver seng et magisk sted, og hver søvn bliver en ny fortælling. TODI er ikke kun en sovemadras, men også en legeplads, hvor hvert hop af små fødder bliver til et nyt eventyr. Skummadrassen tilpasser sig perfekt til barnets krop og giver støtte til rygsøjlen, hvilket fremmer en sund udvikling. Den tilbyder passende stødabsorbering og termisk isolering. Derfor anbefales den både som madras til yngre og ældre børn. Den skaber et sikkert miljø til hop, leg og selvfølgelig – drømme.
TODI-børnemadras – hos Lano Meble støtter vi korrekt udvikling af alle børn
Vi ved, at dit barn konstant udvikler sig, uanset alder. Derfor har det brug for en madras, der sikrer sund og sikker søvn hele natten. Uanset om du leder efter en komfortabel madras til teenagere eller til børnehavebørn, tilbyder vi hos Lano Meble altid produkter af højeste kvalitet. Alle vores skummadrasser er designet med både børns og forældres behov i tankerne. TODI-madrassen sikrer ro og fred under søvn. Den er også et godt valg, hvis du leder efter en madras til voksne, da den ikke overfører vibrationer fra den ene side af sengen til den anden. Du behøver ikke bekymre dig om at forstyrre din partners søvn. Den medium-hårde madras er alsidig og passer til forskellige kropstyper, vægt og højde. Husk at tilføje 20 cm til højden, når du leder efter en madras til børn eller til voksne. På denne måde sikrer du dig selv og dit barn større komfort og bevægelsesfrihed under søvnen.

Børnemadrasser, nemme at opbevare
Polyuretanskum er fremstillet af fornybare og biologisk nedbrydelige råmaterialer, hvilket reducerer dets miljøpåvirkning. Vi fremstiller skummadrasser udelukkende af materialer, der ikke indeholder skadelige stoffer og ikke fremmer udviklingen af mider, svampe og bakterier. Derfor er de sikre for allergikere og personer med følsom hud. Så hvis du leder efter en madras til allergikere, er TODI det perfekte valg. Dit barn vil sove sundt og roligt hele natten. Skummadrasser har aftagelige betræk, der kan vaskes i maskinen, hvilket gør det nemt at holde dem rene og hygiejniske. Det bløde bomuldsstof ånder og absorberer fugt, hvilket sikrer friskhed og komfort. Men hvordan vælger man den rigtige madrasstørrelse for at sikre, at dit barn vågner udhvilet og glad hver morgen? TODI skummadras passer perfekt til børnesenge, ungdomssenge, køjesenge eller senge med skuffer. Derudover er skummadrasser lette og nemme at rulle sammen, hvilket gør dem nemme at transportere og opbevare, f.eks. under en renovering eller flytning. Alle produkter fra Lano Meble leveres med to års garanti.

Tekniske specifikationer
| Model | TODI |
| Type | skumgummimadras |
| Fyld | Polyurethanskum T25 – 10 cm, Skåret T35 skum – 4 cm, Betræk – 1 cm |
| Størrelse | 80x190 |
| Tykkelse | 14 cm |
| Fasthed | middelhård |
| Brugsflade | begge sider |
| Madrassens bæreevne | 100 kg |
| Madrassens vægt | 10-15 kg |
| Betræk | ja |
| Aftageligt og vaskbart betræk | ja – op til 60 grader |
| Til hvem? | barn og voksen |
| Certifikater | OEKO-TEX, HYGIENISK ATEST |
| Leveringstid | 72t |
