LUGO 80x200 middelhård 17 cm pocketmadras Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 25 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at du vil elske LUGO madrassen:
- elsker at sove Sikrer dyb, rolig og uforstyrret søvn.
- alle vil elske den Egnet til både voksne og unge.
- går op i detaljer Tilbyder høj kvalitet i udførelsen.
- komfort er altafgørende Har 7 komfortzoner.
Opdag vores lommefjedermadras LUGO 80x200
En komfortabel madras er uden tvivl en investering i dig selv, og det er en investering, der varer i mange år. Ved at vælge en sådan madras støtter du ikke kun dit helbred og velvære hver dag, men du øger også din livsenergi. LUGO pocket-fjedermadras vil sørge for din søvnkomfort. Den er afsluttet på begge sider med elastisk og holdbart polyurethanskum, som vil omfavne din krop og give behagelige fornemmelser uanset årstiden.
Opdag fordelene – pocketfjeder-madras LUGO 80x200
Vi præsenterer LUGO madrassen, som vil give dig en dyb, rolig og uforstyrret søvn. Madrassens kerne består af fjedre, der hver især er pakket i separate lommer. Denne løsning gør, at hver fjeder kun giver efter på de områder, der udsættes for tryk. LUGO madrassen tilpasser sig perfekt til dine naturlige kropskurver og giver dig den himmelske støtte, du fortjener.

Lommefjedermadras LUGO 80x200 – er den rigtig for dig?
LUGO madrassen er beregnet til voksne og unge til soveværelsessenge. Hvis du værdsætter medium hårde underlag med åndbare egenskaber, vil LUGO uden tvivl være et valg, du vil elske. Dens dobbeltsidede struktur med 7 komfortzoner sikrer korrekt krops- og rygstøtte uanset soveposition. LUGO madrassen er takket være dens alsidige karakter et fremragende valg for både dem, der ønsker at sikre en sund søvn og rygsøjle, og dem, der lider af rygsmerter. Det er også et produkt venligt for allergikere. LUGO madrassens bløde, fyldige struktur skyldes de materialer, der er brugt til dens fremstilling. Den blide fyldning med polyurethanskum giver en utrolig følelse af komfort under hvile, mens de specialdesignede fjedre giver den rette støtte til din krop. Denne perfekte kombination skaber en madras, der sikrer dig en lang, sund og rolig søvn. LUGO er også udstyret med et aftageligt madrasbetræk, som kan vaskes i maskine. Dette gør det lettere at opretholde hygiejnen.

Tekniske specifikationer
| Model | LUGO |
| Type | fjedermadras |
| Fyld | Polyurethanskum T28 – 2 cm, Filc, Pocketfjedre – 12 cm, Filc, Polyurethanskum T28 – 2 cm, Betræk – 1 cm |
| Størrelse | 80x200 |
| Tykkelse | 17 cm |
| Fasthed | middelhård |
| Brugsflade | begge sider |
| Madrassens bæreevne | 110 kg |
| Madrassens vægt | 20-25 kg |
| Betræk | ja |
| Aftageligt og vaskbart betræk | ja – op til 60 grader |
| Til hvem? | voksen |
| Certifikater | OEKO-TEX, HYGIENISK ATEST |
| Leveringstid | 72t |
