VIVA 180x200 mediumfast 19 cm fjedermadras med lateksindlæg Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 25 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Årsager til at du vil elske VIVA-madrassen:
- egnet til både sommer og vinter Takket være dens termoregulerende egenskaber.
- sikrer komfort Fremmer sund søvn ved at give ordentlig kropsstøtte.
- varmer om vinteren Sikrer varme og komfort i vinterperioden.
- køler om sommeren Hjælper med at absorbere overskydende sved.
Garanti for komfortabel søvn skjult i den innovative madras VIVA 180x200
Du ved allerede, hvor fantastiske egenskaber vores VIVA madras til voksne har, når det kommer til at fremme en sund søvn. Men der er en ekstra funktion, der helt sikkert vil overbevise dig om at vælge en madras fra Lano Meble. Den vendbare madras sikrer komfortabel søvn om vinteren, når kroppen har brug for at blive holdt varm. Denne madras er også ideel om sommeren, da den absorberer overskydende sved. Vælg den intelligente VIVA madras, vælg Lano Meble.
Forkæl dig selv med den perfekte VIVA-madras 180x200 og glem søvnløse nætter
Da vi skabte VIVA-madrassen, fokuserede vi på at sikre, at den tilpasser sig bedst muligt til din krop og støtter din rygsøjle under søvnen. Hos Lano Meble valgte vi at bruge pocketfjedre, som garanterer punktselasticitet og maksimal sovekomfort. Derfor vil VIVA-madrassen være en fremragende tilføjelse til dit soveværelse og en perfekt supplement til sengene fra vores Lano Meble-kollektion.

Perfekt til sommeren og fantastisk til vinteren - opdag alle fordelene ved VIVA 180x200 madras fra Lano Meble
Du er sikkert enig i, at en korrekt valgt voksenmadras er nøglen til en god nats søvn. Men hvordan vælger man den bedste madras til sengen? Det er værd at satse på gennemprøvede løsninger og testede systemer, som vi tilbyder hos Lano Meble. Et fremragende valg vil helt sikkert være VIVA-madrassen, som har antibakterielle og svampedræbende egenskaber og samtidig vil forbedre din søvnkvalitet. Hvordan vælger man den mest komfortable madras? Det er bestemt ikke den nemmeste opgave, men med hjælp fra Lano Meble kan det lykkes. VIVA-madrassen er et perfekt supplement til din seng, hvilket sikrer dig en rolig nats søvn. Din rolige og sunde søvn vil resultere i et fremragende velvære hele dagen.

Tekniske specifikationer
| Model | VIVA |
| Type | fjedermadras |
| Fyld | Polyurethanskum T25 – 2 cm, Filc, Pocketfjedre – 12 cm, Filc, Polyurethanskum T25 – 2 cm, Latexskum – 2 cm, Betræk – 1 cm |
| Størrelse | 180x200 |
| Tykkelse | 19 cm |
| Fasthed | middelhård |
| Brugsflade | begge sider |
| Madrassens bæreevne | 110 kg |
| Madrassens vægt | 20-25 kg |
| Betræk | ja |
| Aftageligt og vaskbart betræk | ja – op til 60 grader |
| Til hvem? | voksen |
| Certifikater | OEKO-TEX, HYGIENISK ATEST |
| Leveringstid | 72t |
