GEMINI 80x160 mediumhård 14 cm skummadras med profileret skumlag Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 25 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil elske GEMINI madrassen:
- elsker kombinationer Kombinerer polyuretanskum og profileret skum.
- prioriterer komfort Tilbyder individuel støtte og bekvemmelighed.
- afslapper Hjælper med at slappe af i musklerne og reducerer spænding.
- værdsætter hygiejne Sikrer altid friskhed og renhed.
Farverige drømme? Kun med GEMINI madrassen 80x160 fra Lano Meble
Er en madras til børnehavebørn en god investering? Eller er det bedre at vente og købe en voksenmadras, når barnet bliver ældre? Mange spørgsmål dukker op i hovedet. Sandheden er, jo hurtigere du investerer i en kvalitets madras til dit barn, jo bedre. Har en sovemadras virkelig så stor betydning for dit barn? Selvfølgelig. Og i dag vil vi bevise vigtigheden af en ordentlig madras fra Lano Møbler. Forbereder du dig på at købe din barns første madras og leder efter den bedste mulighed? Du er på det rette sted. Vores GEMINI børnemadras er et fremragende valg, selv for de mest krævende små. Den har mange fordele, som vi gerne vil fortælle dig om i dag. Hvis du ikke ved, hvad der gør en madras med profileret skum speciel, så bør du blive hos os. Tjek alle de grundlæggende egenskaber ved GEMINI børnemadrassen og tøv ikke med at købe den. Denne model fungerer virkelig fantastisk.
Enestående madras til børnehavebørn sætter kvalitet i højsædet fra Lano Meble
En god sovemadras er nøglen til dit barns bedre udvikling. Hos Lano Møbler ved vi, at dit barns søvn påvirker deres funktion hele dagen. Vores GEMINI børnemadras er lavet af elastisk polyurethanskum med masserende egenskaber. Dette gør, at den tilpasser sig perfekt til barnets krop, skaber en solid støtte og samtidig sikrer komfort under søvn. Derudover har denne børnemadras et aftageligt betræk, som gør det endnu nemmere at holde dit barns soveværelse rent. En korrekt valgt sovemadras er en enkel vej til bedre og dybere søvn, korrekt udvikling og bedre koncentration i løbet af dagen. Det er ikke værd at spare på hvile. Oplev, hvor behagelig søvn kan være med vores enestående GEMINI madras fra Lano Møbler.

Se, hvordan vi forkæler de små og deres forældre hos Lano Meble
Uden tvivl er det, der adskiller os, vores ubetingede engagement i kvaliteten af vores produkter. Hos Lano Møbler kan du være sikker på, at den børneseng, du bestiller, vil holde i mange år, og den nye børnemadras vil blive begyndelsen på mange godt sovede nætter. Men det er ikke alt. Du kan bestille en børneseng med levering, opbæring og montering. Du kan vælge en større seng og tilpasse en større madras, så dit barn ikke vokser ud af den så hurtigt. Vi ved, at visuelle effekter også er vigtige, så vi lader vores kunder vælge de farver, der dominerer i deres hjem. Giv dit barn de bedste, farverige drømme med en drømmeseng og GEMINI madras fra Lano Møbler. Sørg for at tjekke hele vores tilbud, som vi har forberedt til dig og dine små. Vælg kvalitet og nyd Lano Møbler's produkter i høj kvalitet i mange år fremover.

Tekniske specifikationer
| Model | GEMINI |
| Type | skumgummimadras |
| Fyld | Polyurethanskum T25 – 10 cm, Profilskum T35 – 3,5 cm, Betræk – 1 cm |
| Størrelse | 80x160 |
| Tykkelse | 14 cm |
| Fasthed | middelhård |
| Brugsflade | begge sider |
| Madrassens bæreevne | 100 kg |
| Madrassens vægt | 10-15 kg |
| Betræk | ja |
| Aftageligt og vaskbart betræk | ja – op til 60 grader |
| Til hvem? | barn og voksen |
| Certifikater | OEKO-TEX, HYGIENISK ATEST |
| Leveringstid | 72t |
